Joanna

Nazywam się Joanna Połonczyk i jestem założycielką CJR Masza, nauczycielem, tłumaczem, wykładowcą, metodykiem, pedagogiem terapii pedagogicznej, trenerem efektywnej nauki i szybkiego czytania, współorganizatorem kolonii dla dzieci i młodzieży. Rosja jest moim drugim domem i bez niej moje życie straciłoby swoją magię. Prywatnie Mama, zakochana w języku hiszpańskim, bieganiu, żeglarstwie i wycieczkach na żółtym rowerze.

Alina

Хеллоу! Mam na imię Alina i udowodnię Ci, że w języku chodzi nie tylko o gramatykę. Mieszkam w Polsce od 4 lat, uwielbiam nurkowanie i podróże. Biegle posługuję się trzema językami: ukraińskim, rosyjskim oraz polskim. Studiowałam filologię w Kijowie oraz w Olsztynie. Kocham pracować z ludźmi i tekstami. Pamiętaj, iż „ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem” (Johann Wolfgang Goethe).

Masza

Привет! Jestem Masza. Uczyłam się wielu języków: hiszpańskiego, niemieckiego, angielskiego, ale zakochałam się właśnie w polskim. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przyjechałam do Olsztyna z najbardziej zachodniego miasta Rosji, Kaliningradu. To jest piękny region, gdzie Was serdecznie zapraszam. Uwielbiam uczyć i zarażać pasją do języka. I na pewno zgodzicie się, że rosyjski to jeden z najpiękniejszych języków na świecie. To właśnie ja tworzę dla Was każdego dnia zagadki na portalach społecznościowych i jestem autorem kartek z kalendarza CJR Masza.

Wiktoria

Здравствуйте! Mam na imię Wiktoria i jestem studentką studiów magisterskich na kierunku filologia rosyjska Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego o specjalności translatoryka. Pasjonują mnie tłumaczenia i przekłady. Moim hobby jest rękodzieło, od origami po szydełko. Uwielbiam podróżować i poznawać inne kultury. Stąd też moje zafascynowanie Wschodem, a przede wszystkim Rosją. Swoją przyszłość wiążę z pracą tłumacza.

Dasza

Witajcie! Mam na imię Daria. Przyjechałam do Polski z serca Rosji, Syberii. 4 lata mieszkałam i studiowałam w Serbii na Wydziale Nauk Politycznych oraz Slawistyki. Jestem również absolwentką rusycystyki Państwowego Uniwersytetu w Tiumenie. Uwielbiam podróżować i uczyć się języków obcych. Z zawodu jestem nie tylko nauczycielem, ale także dziennikarką. Piszę blogi, pracowałam w redakcji gazety „Komsomolskaja prawda”, „Jamskaja sloboda” oraz „Tiumeński Region Dzisiaj”. Śledźcie moje blogi na naszej stronie. Opowiem Wam o Rosji i języku rosyjskim, obiecuję, że się zakochacie.

Justyna

Dzień dobry! Mam na imię Justyna. Moim życiem kierują dwie pasje – ludzie i język. Dlatego świetnie odnajduję się w roli nauczyciela języka polskiego. Moja podróż z nauczaniem trwa 13 lat. Ukończyłam studia podyplomowe z historii, co pozwala mi nakreślić kontekst różnych sytuacji językowych. Mam doświadczenia w pracy indywidualnej, grupowej, uczę na każdym etapie – od dzieci po osoby dorosłe. W tym zawodzie lubię także ciągłą wymianę energii oraz możliwość poznawania nowych ludzi. Sama też wiele czerpię od innych.